Technologie komputerowe a środowisko

Firmy korzystają z coraz większej liczby serwerów. Ponadto, przedsiębiorstwa sukcesywnie rozbudowują infrastrukturę IT. Wartym podkreślenia jest fakt, że liczba serwerów centrach danych wrosła w ostatnich latach aż sześciokrotnie. Komputery przemysłowe instalowane w obiektach produkcyjnych mogą jednak pochłaniać znaczne ilości energii. Pojawia się zatem oczywiste pytanie, w jaki sposób zmniejszyć ilość energii, którą pochłaniają systemy IT.

Technologie komputerowe stale się zmieniają. Z tego też powodu nowsze systemy komputerowe pochłaniają zdecydowanie mniejszą ilość prądu niż ich starsze odpowiedniki. Nowa generacja komputerów przemysłowych charakteryzuje się nie tylko mniejszym zużyciem energii, ale również korzystniejszą z punktu widzenia organizacji efektywnością kosztową.

Sposobem na to, aby technologie informatyczne stały się bardziej przyjazne dla środowiska, jest tak zwana wirtualizacja procesów. Jej istotą jest uruchamianie dużej liczby aplikacji tudzież systemów na jednym komputerze. Wirtualizacja procesów ma wiele atutów. Obciążenie aplikacyjne nie musi być przypisywane do konkretnego serwera. Ponadto, zasobami w środowisku wirtualny można gospodarować z jednego terminala kontrolnego.

Komputery zamiast podręczników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2020 Technologie komputerowe All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.