Komputery zamiast podręczników?

Pomysł zastąpienia szkolnych podręczników komputerami nie jest nowy. Jednak jak każdy rewolucyjny pomysł, a ten taki na pewno jest, ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak również zaciekłych przeciwników. Obie strony wysuwają logiczne argumenty, gdyż żadne z rozwiązań nie jest całkowicie idealne. Wydaje się jednak, że nie da się uniknąć postępu technicznego i wkrótce komputery, a konkretnie aplikacje w nich zainstalowane będą w znacznej mierze źródłem szkolnej wiedzy.

Jednym z argumentów zwolenników informatyzacji szkół jest konieczność nadążania za postępem technologicznym. Komputer jest dziś już powszechnym urządzeniem w niemal każdym domu. Może służyć do różnych celów. Dzięki obcowaniu z komputerem już na etapie szkolnym znacząco zmniejszy się w przyszłości odsetek osób wykluczonych cyfrowo, który dziś jest bardzo wysoki.
Zwolennicy komputerów podkreślają, ze dzięki ich wprowadzeniu, dzieci nie będą musiały dźwigać ciężkich tornistrów, gdyż komputer będzie w szkole i nie będzie nawet trzeba nosić laptopa. Przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują swoje racje głównie tym, że dzieci będą odzwyczajane od obcowania z książką, a kontakt z ekranem wpłynie negatywnie na stan wzroku.
Jaki będzie rozwój wydarzeń, na pewno przekonamy się już wkrótce.

Serwis iPhone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2020 Technologie komputerowe All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.